Články a odkazy

clanek-z-bdc-192.jpg

Jarní certifikace regionálních výrobků a zážitků

Cítíte sounáležitost s Ústeckým krajem a jste výrobcem nebo producentem, který využívá místní zdroje nebo navazuje na tradice nebo je prostě jedinečný? Certifikujte svou práci regionální značkou, v Ústeckém kraji jsou hned čtyři. Certifikace probíhá pod hlavičkou Asociace regionálních značek. Certifikovat můžete řemeslné výrobky, potraviny a zemědělské produkty a přírodní produkty. Značku může získat výrobek jak tradiční tak i nový, lze ji získat také pro ubytovací a stravovací služby a zážitky spjaté s regionem. Máte zájem se certifikovat? Na tomto odkazu najdete svého koordinátora: http://geoportal.kr-ustecky.cz/gs/. O tom, jakou značku můžete získat, rozhoduje právě sídlo nebo adresa provozovny.

clanek-z-bdc-188.jpg

Ústecký kraj se prezentoval na veletrhu v Drážďanech

4.2.2016 - Tradiční veletrh cestovního ruchu Reisemarkt Dresden 2016 přivítal poslední lednový víkend tisíce návštěvníků. Mezi vystavovateli nechyběl ani Ústecký kraj, který se veletrhu pravidelně účastní již od roku 2008. Letos se poprvé účastnil s vlastní expozicí (dříve jako součást stánku České republiky). Návštěvu druhého největšího veletrhu cestovního ruchu ve východním Německu si nenechal ujít hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s chotí a radní pro cestovní ruch Jan Szántó.

clanek-z-bdc-187.jpg

„ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO regionální produkt®“

27.1.2016 - Do poloviny března je možné zasílat žádosti o značku „ČESKOSASKÉ ŠVÝCARSKO regionální produkt®“ na regionální výrobky a zážitky.

clanek-z-bdc-184.jpg

Putování mistra Jana Husa po Ústeckém kraji

Ústecký kraj zve všechny občany k účasti na akci Putování Mistra Jana Husa aneb sedm těžkých hříchů.

clanek-z-bdc-183.jpg

13. ročník MEMORIAL AIR SHOW

Již 27. - 28. června si budete moc znuvu vychutnat největší leteckou akci Memorial Air show v Roudnici nad Labem. Hlavním tématem bude vzpomínka na konec II. sv. války, od kterého letos uplyne 70 let.

clanek-z-bdc-182.jpg

Oslavy 1210 let řeky Ohře

Největší událostí letošních oslav 1210 let od první písemné zmínky o řece Ohři bude červnová slavnost na nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani. V sobotu 27. června čeká návštěvníky bohatý odpolední program, který spojuje jedno téma – voda. Série celoročních akcí začala v dubnu svěcením pramene Ohře v německých Smrčinách a skončí v říjnu v Litoměřicích u veslařského klubu.

clanek-z-bdc-181.jpg

Benešovský zámek oslaví významné výročí

500 let od příchodu šlechtického rodu Salhausenů oslaví 5. června na Státním zámku v Benešově nad Ploučnicí. Celý zámecký areál je vystavěn ve stylu tzv. Saské renesance a právě s tímto stavebním slohem seznámí návštěvníky ojedinělá výstava.

clanek-z-bdc-180.jpg

Každý měsíc Vám přinášíme aktualizovaný seznam farmářských trhů

Návštěvníci webu branadocech.cz. Každý měsíc Vám přínáším aktualizované termíny farmářských trhů konaných v Ústeckém kraji. Naleznout je můžete v sekci http://www.branadocech.cz/cz/trhy/

clanek-z-bdc-179.jpg

V zooparku se narodilo mládě losa evropského

V sobotu 23.5. porodila své první mládě tříletá losí samice Nette. Mládě bylo pro chovatele překvapením, samec Maximus se totiž stal otcem ve svých necelých dvou letech. Navíc během loňského podzimu proběhla říje nepozorovaně.

clanek-z-bdc-178.jpg

Pamětní síň Emila Filly je znovu otevřena

Po třech a půl letech se znovu otevřela pro veřejnost pamětní síň malíře Emila Filly na zámku v Peruci na Lounsku. Nová expozice je průřezem života malíře, hlavně poválečného období, které strávil právě na peruckém zámku. Návštěvníci mohou vidět devatenáct velkoformátových obrazů písní. Cyklus je vystaven vůbec poprvé. Filla vytvořil 24 velkých pláten, galerie je majitelem patnáct z nich. Vystavená díla návštěvníci uvidí přímo v prostorách, které kdysi Filla i se svou ženou obýval. Součástí expozice tak budou i nejrůznější dokumenty z malířova života, nábytek, který používal a další hodnotné předměty.

1 2 3 4

2528750 návštěv
Kontakty
O projektu
Mapa stránek
RSS CMS system


www.kr-ustecky.cz


Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad. Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj „Vize přestane být snem“
www.europe.eu, www.nuts2severozapad.cz