Články a odkazy

clanek-z-bdc-134.jpg

V národním parku končí dočasná omezení kvůli hnízdění

České Švýcarsko, 31. 7. 2013 – K poslednímu červencovému dni končí v národním parku České Švýcarsko veškerá dočasná omezení vstupu, která správa parku každoročně vyhlašuje kvůli ochraně hnízdišť zvláště chráněných sokolů stěhovavých, výrů velkých a čápů černých.

clanek-z-bdc-133.jpg

Otevření Křinického minipivovaru v Krásné Lípě

V Krásné Lípě na náměstí je od tohoto víkendu pro místní obyvatele i návštěvníky regionu otevřen Křinický minipivovar a to ve stylovém prostředí starého měšťanského domu.

clanek-z-bdc-132.jpg

Občanské sdružení pod Studencem představilo novou Zážitkovou trasu okolo obnovených krajinotvorných prvků

Česká Kamenice, 26. dubna 2013 – Občanské sdružení pod Studencem připravilo pro návštěvníky Českokamenicka dva propojené turistické okruhy, na jejichž trase je k vidění hned několik obnovených drobných kulturních památek.

clanek-z-bdc-129.jpg

Cesta na Seznam UNESCO pokračuje

Krajský radní pro zahraniční vztahy, regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Szántó...

clanek-z-bdc-128.jpg

Děti oslaví Evropský den parků

České Švýcarsko, 22. 5. 2013 – Evropský den parků oslaví děti z regionu národního parku České Švýcarsko v sobotu, 25. května. Správa parku ve svém krásnolipském sídle již tradičně připravuje odpolední akci, během které děti mohou soutěžit, vyzkoušet své dovednosti na lanové překážkové dráze nebo zhlédnout pohádku o Smolíčkovi v podání loutkového divadla Na cestě.

clanek-z-bdc-127.jpg

Sanace skály ve Hřensku oficiálně ukončena

Hřensko, 21. 5. 2013 – Správa Národního parku České Švýcarsko dnes ve Hřensku převzala od firmy ARCADIS Geotechnika a.s. sanovaný skalní objekt, který od konce roku 2010 komplikoval dopravu na mezinárodní silnici I/62.

clanek-z-bdc-126.jpg

Výstava „Brána do Čech“ v mosteckém obchodním centru Central

V pondělí 6. května byla v obchodním centru Central Most slavnostně zahájena prezentace projektu „Brána do Čech“, která potrvá až do 31. května. Během této doby je v jednotlivých týdnech připraven bohatý program, který představí zajímavosti všech čtyř destinací Ústeckého kraje – Dolního Poohří, Českého středohoří, Krušných hor a Českého Švýcarsko.

clanek-z-bdc-125.jpg

Zahájení turistické sezony v Ústeckém kraji a křest druhého čísla magazínu Brána na lodi Porta Bohemica

Se začátkem turistické sezony se pojí každoroční křest nového čísla magazínu Brána, který příznačně proběhl začátkem týdne na palubě turistické lodi Porta Bohemica.

clanek-z-bdc-124.jpg

Ústecký kraj na veletrhu HOLIDAY WORLD

Od roku 2002 se Ústecký kraj pravidelně prezentuje zájemcům o cestování...

clanek-z-bdc-120.jpg

Soutěž o 50 půllitrů piva za návrh jeho nového jména a etikety

Chrám chmele a piva v Žatci, jehož součástí je Pivovar U Orloje, připravil zajímavou soutěž o atraktivní cenu 50 půllitrů piva.

1 … 3 4 5 6 7

2448759 návštěv
Kontakty
O projektu
Mapa stránek
RSS CMS system


www.kr-ustecky.cz


Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad. Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj „Vize přestane být snem“
www.europe.eu, www.nuts2severozapad.cz