Geocaching a hry

Praotec Čech má své kešky a ukryl je v po celém Ústeckém kraji

28. 5. 2012 - O celosvětovou aktivitu Geocaching byly doplněny projekty Po stopách praotce Čecha (www.praoteccech.cz) a Brána do Čech (www.branadocech.cz) a pro všechny nadšené kačery byly ukryty „Traditional caches“. Krabičky poznáte podle polepu s logem Brána do Čech a obsahu – praotcovy pečetě.

Praotec Čech ukryl v Bráně do Čech - Ústeckém kraji celkem 16 pokladů. Poschovávané jsou v místech kudy skutečně kráčel.

Na oficiálním webu www.geocaching.com si můžete vyhledat již umístěné a schválené keše. Poznáte je podle označení PC – název (např: PC – Milesovka, PC – Brezno u Loun apod.), nebo podle uživatele Praoteccech (PC).

V krabičkách se ukrývají předměty určené k výměně, logbook, propisky, obyčejné tužky, ořezávátka a poučení pro náhodné nálezce. Kačer si tak může odnést originální praotcovu pečeť a mini CD s tipy na výlety po Ústeckém kraji.

„Projekt Po stopách praotce Čecha je zaměřen na rodiny s dětmi a neotřelou formou připomíná Staré pověsti České. Myslím si, že je to velmi příjemný způsob, jak dětem naplánovat zajímavý výlet, vysvětlit jim něco z historie našeho státu a ještě je pobavit hledáním pokladu v trávě“, okomentoval projekt Radek Vonka, radní Ústeckého kraje pro regionální rozvoj, cestovní ruch a projekty EU.

Geocaching je celosvětová aktivita, oblíbená jak u dětí, tak u dospělých. „Kačeři“ hledají různé poklady ukryté v terénu, a to podle GPS a indicií na webových stránkách www.geocaching.com. Každý „kačer“ má svůj profil, kam si zaznamenává nalezené poklady – kešky.

Takže nečekejte, neváhejte! Praotcovy kešky na vás čekají.    

1385311 návštěv
Kontakty
O projektu
Mapa stránek
RSS CMS system


www.kr-ustecky.cz


Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad. Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj „Vize přestane být snem“
www.europe.eu, www.nuts2severozapad.cz