O projektu

Projekt Po stopách praotce Čecha je součástí Strategie rozvoje cestovního ruchu Ústeckého kraje na roky 2010 - 2015. Využili jsme národních legend a pověstí o založení české státnosti v oblasti cestovního ruchu v Ústeckém kraji. Realizace projektu byla podpořena v rámci Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Severozápad.

Hlavním cílem tohoto projektu je využít pamětihodnosti  a místa celostátního významu vztahující se k počátkům české státnosti jako základ rozvoje cestovního ruchu v celém regionu. Žádný z krajů České republiky se nemůže pochlubit tolika významnými body nebo momenty české historie na svém území. Ať už se jedná o horu Říp svázanou s pověstí o příchodu praotce Čecha se svou družinou, nebo Stadice s Přemyslem Oráčem či památný milostný příběh Oldřicha a Boženy odehrávající se v Peruci. Na tyto tři základní místa navazují další,  které rozhodně stojí za to navštívit.

V našem kraji, ale nejsou pouze místa spojená s historií.Za návštěvu stojí například celá oblast Českého Švýcarska a jeho národním parkem, projížďka s některou z lodí po Labi, vinice v Českém středohoří, Krušné hory, královská města Dolního Poohří na řece Ohři včetně návštěvy Žatecka a množství dalších míst. 

Chceme tímto projektem oslovit širokou veřejnost v celé České republice a prezentovat náš Ústecký kraj jako vhodnou turistickou destinaci. Zvláštní skupinu, na kterou se zaměřujeme především jsou rodiny s dětmi a děti ve školách. Proto jsme zvolili formu komiksů a kreslených postaviček.

V běhu je také Geocaching. Hra, která na historická místa vytáhne hlavně mladé lidi. Na místech, kudy Praotec skurečně kráčel je rozmístěno 16 cachí.

Jsem přesvědčen, že se tato témata a tyto příběhy se k tomu přímo nabízí. Samozřejmostí je také propojení s nabídkou Rodinných pasů Ústeckého kraje.

Srdečně Vás zveme k návštěvě ústeckého kraje!

1427229 návštěv
Kontakty
O projektu
Mapa stránek
RSS CMS system


www.kr-ustecky.cz


Regionální operační program regionu soudržnosti Severozápad. Podporováno z Evropského fondu pro regionální rozvoj „Vize přestane být snem“
www.europe.eu, www.nuts2severozapad.cz